Nová cesta - zlé značenie

Autor: Ľuboš Helbich | 9.11.2011 o 20:53 | (upravené 14.11.2011 o 19:19) Karma článku: 6,25 | Prečítané:  1275x

Nedávno bola sprevádzkovaná nová rýchlostná cesta R1 z Nitry do Banskej Bystrice. Konečne. Vyriešilo to niekoľko problémov. Po Nitre sa už nemotajú autá, ktoré tam nemajú dôvod ísť. Znížila sa tiež zaťaženosť mesta, čo je asi najdôležitejšia výhoda. Lenže čo s tými, ktorí chcú ísť aj do mesta a prichádzajú v smere od Bratislavy? Problém nastáva pre nich pri novom moste pri Lehote. Tam je totiž umiestnené značenie, ktoré určite neznalého zmetie a ten bude pokračovať rovno v domnení, že ide do mesta. Finta je v tom že, ak sa chce dostať do mesta musí odbočiť pred mostom vpravo do podjazdu označeného ako "Nitra - západ". V opačnom prípade bude pokračovať v smere na Banskú Bystricu a  obíde celé mesto, kým sa mu podarí zísť do mesta až z druhého konca obchvatu. Riešenie je jednoduché.

Cestári zabudli umiestniť na tabuľu označenie "Nitra - centrum". Ak by to tam bolo, tak sa nikto určite nepomýli. Namiesto toho je tam uvedené "Nitra -  západ" . Vodič, ktorý nevie čo je to Nitra západ bude pokračovať rovno v smere na Bystricu dúfajúc, že natrafí ešte na výjazd Nitra - centrum. To sa mu však nevyplatí, lebo žiadny taký výjazd ďalej už nie je, resp nie je takto žiaden označený. A tak zúfalo pokračuje v neželanej obchádzke, až kým asi po 10 Km obíde celú Nitru a zíde z dialnice nikde na opačnej strane mesta. Je to zvláštna logika našich cestárov používať na dialniciach u nás, kde sú v podstate len malé mestá /všetky sú malé v porovnaní s veľkomestami nad 1 milión obyvateľov/ značenie "Nitra - západ" "Nitra - juh" a pod. Zdá sa mi, že sa v tomto opičíme po Rakúšanoch a Nemcoch. Tam je ale označený vždy aj výjazd do centra mesta. Tu to chýba. Preto tí, čo nie sú domáci a nepoznajú to, si musia urobiť nedobrovoľnú prehliadku nového obchvatu mesta a sú určite z toho veľmi "potešení". Mal som to možnosť zistiť podľa ich šťavnatých vyjadrení na adresu tých čo to značili ihned po tom, ako absolvovali tento výlet.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

AUTO

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie.

ROZHOVOR

Zosnulá Jaroslava Blažková: V Kanade som žila náhradný život

V tomto smutnom svete treba vyhľadávať jagavé momenty.


Už ste čítali?